,

Yağ Tranferi

Ayrıca yağ enjeksiyonu olarakda bilinmektedir.

Yağ tranferi
Yağ tranferi

Bir yağ transferi operasyonu, yağ aşılama yöntemi ile, dış bacak gibi donör alanlardan yağ hücrelerinin alınarak, hacim ve kontur kaybı yaşamış bölgere enjecte edilerek istenilen şeklin ve dolgunluğun elde edilmesidir. Bu organik, güvenli, uzun süre etkili, iyi tolere edilebilen operasyon ile iyi ve doğal görünüm elde edilebilmektedir. Her yıl binlerce kişiye bu yöntem uygulanır ve sonuçlardan memnun ayrılırlar.

Yağ Transferi ne zaman düşünülebilir.

  • Kırışmış ve batmış görünen yüz bölgeleriniz varsa
  • Geçici doldurucular tarafından sağlanandan daha kalıcı bir yöntem arzuluyorsanız.
  • Vücdunuzun konturunu iyileştirmek, yara izlerini düzeltmek, çöküntüleşmiş batmış bölgeleri doldurmak ve ellerinizi, yüzünüzü gençleştirmek istiyorsanız.
  • Göğüslerin şeklini düzeltmek veya göğüs implantlarından oluşan belirginlikleri gizlemek istiyorsanız.

Yağ Tranferi Enjeksiyonu Hakkında Genellemeler


Artıları

  • Dermal dolgu gibi suni maddeler yerine otolag yağ kullanılır. Bu yağ hücreleri kendi vücudunuzdan alındığı için yabancı maddelere karşı alerji riskini ve oluşabilecek reaksiyonu önlemiş olur.
  • Yağ aktarımı sonuçları doğal, uzun ömürlü ve güvenlidir.
  • Yağ transferi, yüz gençleştirme sağlamak için noninvaziv bir yöntemdir.

Eksileri
Hazırlanan dermal dolgu maddeleri ile karşılaştırıldığında, yağ dokusunu nakil etmden önce hazırlamak zaman alır.
Dermal dolgu implantlarından daha fazla daynamasına rağmen yağ transferi daha fazla maliyetlidir.
Bazen göğüs ve kalça için istenilen boyutu dolgunluğu elde etmek için birden fazla oturum gerekebilir.
Yukarıda verdiğimiz pozitif ve negatif yönler yağ tranferi için ana hususlardır. Size özgü durumlar için estetik plastik cerrahınız ile görüşünüz.

Yağ aktarımı için iyi bir adaymısınız?

Yağ tranferinin genel amacı, hacimi yetersiz alanları, dolgunlaştırmak, doldurmak veya genişletmektir. Çoğunlukla en yaygın kullanılan alanlar eller, dudaklar dahil tüm yüzdür. Bunun dışında cilt depresyonu içeren alanlar liposuction ve yara izi bulunan alanlar, göğüs ve kalçayı büyütmek ve şekil vermek içinde kullanılır.
Elbette yağ alabileceğiniz donör alanlara sahip olmanız gerekmektedir. sağlık durumundan kaynaklanan bir sorun veya sigara içiminden oluşan dolaşımsal herahangi bir sorunun bulunmaması önemlidir.
Yüzdeki yağ tranferi: Dudak çizgilerini belirginleştirmek ve dolgunluğunu arttırmak, yüz kırışlıkları ve çöküntüleri kapatmak gibi bir çok böglede kullanılabilir yağ dokuları karın kısmından veya üst bacaktan alınıp yüzünüze nakil edilebilir.

Bir Cevap Yazın