, ,

Sakal Sıklaştırma Ekimi

Yüz ekimi olarak da geçen estetik cerrahi operasyondur.

Sakal Ekimi
Sakal Ekimi

Aslında adının sakal ekimi olduğuna bakmamak gerekir, operasyon sakal, bıyık ve fuelleri kapsayabilir. Bir sakal ekimi operasyonu süreci saç ekimiyle hemen hemen aynıdır.
Saç köklerin fue yöntemi ile başınızın akrasındaki donör bölgeden alınarak yüzünüzde ki bölgelere nakil edilen bir saç (kıl) restorasyon işlemidir.

Sakal Ekimi Neler Başarabilir?

Bir sakal ekimi operasyonu sakal yapsını düzeltebilir. Tam bir sakal bıyık fuel yapısı oluşturabilir. Bir kayıp veya tramva sonucu kaybettiğiniz bölgeleri düzeltebilir.
Bir tarz ve bir çizgi yakalamak istiyorsunız bunu sağlayabilir. Ayrıca saklalarınızı sıklaştırmak gürleştirmek istiyorsanız bunu sağlayabilir.

Sakal ekimi son yıllarda belirli bir tarz yakalamak isteyen erkeklerin trendi haline geldi. Sakalları istediği gibi çıkmayan, asimetrik bir yapıya sahip olan sakal yapsını sıklaştırmak isteyen bir çok erkek bu yönteme başvurmaya başladı.

 

Shadow

Neden sakal için saç kökü kullanılıyor?

Çoğu sakal ekimi operasyonunda nakil için kafanızdaki donör bölgeden alınana kıllar kullanılır ve ihtiyaç duyulan yerelre nakledilir. Bir sakal yapılandırma operasyonu içinbu döner bölgeden alınan saç kökleri
hem dökülmeye karşı dirençli hemde nakil işlemine dayanacak kadar kuvettlidirler. Ayrıca genelde yeteri kadar greft yoğunluğuna da sahiptirler.

Bununla birlikte bazı hastalrının donör bölgelerinde yeterince kıl kökü bulunamamktadır. Ayrıca bu bölgedeki saç kökleri yeterince güçlü ve sağlıklı olmayabilir.
Böyle durumlarda doktorunuz kıl kökü elde etmek için başka donör alanlara başvurur. Böyle durumlarda kol, bacak ve göğüsten alınan kökler iyi bir alternatif sağlayabilir.

Ek Hususlar

Bununla birlikte bir sakal sıkşatırma operasyonunun verimli geçmesi özellikle kişinin saç kökü kalitesi ve saç yapsıyla alakalıdır.

Saçları kıvırcık olan bir kimsenin sakaları uzamaya başladıktan sonra karışabilir düzensiz bör görünüm sergileyebilir.

Yine ince telli düz saç yapsına sahip bir kişinin saçları doğal sakal görünümü vermeyebilir.
Bu yüzden bir çok cerrrah sakal ekimi yaparken hybrid bir operasyon izler. Hem saç köklerinizi hemde kıl köklerinizi karıştırarak başarılı bir operasyon gerçekleştirebilirler.

Bazı kişilerin saç ve sakal renkleri birinbirinden farkılıdr. Böyle bir operasyondan sonra sakallarınızın görünümnde tutarsızlık olacağından önerilmemektedir.

Shadow

Sakal Ekimi fiyatları

Sakal ekimi fiyatları bir çok hhusa göre farklılık gösterebilir. Yapılacak işin zorluğu, saç köklerinin nereden alınacağı ve ne kadar ekileceği dahil olmak bir çok ek husus vardır.
Tahmini bir tam sakal ekimine 4bin ila 6 bin arası greft gerekmektedir. Sakalarını sıklaştırmak isteyenlere 2500 ila 3500 arasında iken fuellerde 250-300 arası greft yeterli olabilmektedir.

Ne kadar ekim yaptıracağınız sizin estetik kaygılarınız, fizyolojik yapınınız sakal yoğunluğunuz ve saç kalitenize göre bir çok farklı detay ile cerrahınız tarafından önünüze koyulacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın