,

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları 2017

Saç Ekimi Fiyatları

Hergün bir çok kişi saç ekimi fiyatlarını ve greft başına ne kadar ücret talep edildiğini öğrenmek için saç ekim merkezlerini arar.  Gerçekten ciddi, kişiye özel bir saç restorasyon cerrahisi operasyonu için buna cevap vermek etik olmayabilir.

Çünkü bunun nedeni, bir saç ektirme prosedürünün karmaşıklığı ve her hastanın kendine özgü fiziki ve fizyolojik faktörlerinin değişkenliğindendir. Diğer estetik cerrahi operasyonları düşündüğümüzde örneği göğüs cerrahisi veya burun ameliyatı yaptıracak hastanın maliyetlerinin hesaplanması için bir muayene olması şarttır. Saç ekimide ciddi yetenek ve analiz gerektiren bir operasyondur. Diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bunda da önceden bir fiyat belirlemek mantıksızdır.

Saç Ekimi Fiyatını Etkileyen Faktörler


Coğrafi Faktörler: Saç Ekimi yapılacak ülke, bölge

Cerrah: Saç nakli operasyonu her klinikten kliniğe farklılık gösterebilir. Hatta operasoyunuzu aynı hastanede farklı cerrahlar tarafından yapılmasıda etkiler. Çünkü cerrahın yeteneği ve tecrübesi çok önemlidir.

Saçlarınızın Yapısı: Saç durumunuz operasyon sürecini direk etkiler. İstenilen dolgunluğa ve görünüme ulaşmak için ekilecek kök saçlarınızın yapısı kalınlığı düz veya kıvırcık oluşu, hatta rengi ve sağlık durumu gibi fakörler etkileyebilmektedir.

Ekilecek Alan: Açılan alanın büyüklüğü ve yeri, ne akdar hasas veya büyük bir operasyon gerektiğini belirler. Saç ekimi maliyetlerini etkileyecektir.

Kullanıalcak Teknik: Hangi tür saç ekimi operasyonu tercih edildiğine göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. Robotik, DHI, FUE, Traşsız saç ekimi, PRP’li saç ekimi gibi operasyon teknikleri maliyetlere direk etki eder.

Nakil Edilecek Greft Sayısı: İstenilen görünüme kavuşmanız ve seyrelen yada kelleşen bölgeyi istediğiniz dolgunlağa ulaştırmanız için cerrahınız operasyondan önce size bir greft sayısı söyleyecektir. Genelde  Klinik ve merkezler ekilecek follikül saysına göre fiyatları hesaplar.

Dönem tarih: Eğer saç ekimine başvurduğunuz dönemde yoğunluk çoksa saç ekimi fiyatları artış gösterir.

İPUCU: Saç ekimi maliyetlerini düşürmek istiyorsanız. Yoğunluğun az olduğu yaz dönemlerinde saç ekimi için başvuru yapabilirsiniz. Ancak operasyon sonrası güneş ışığı, tuzlu su veya havuz suyuna maruz kalmanız gerektiği için tatilinizi ertlemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden saç ekimi yaz aylarında pek tercih edilmez.

 

 

Saç Ekimi Cerrahı Seçimi


Bunun dışında diğer cerrahi operasyonlarda olduğu doktorun eğitim, tecrübe ve yeteneği önemlidir. Rinoplasti ameliyatı için nasıl ciddiyetle bir cerrah seçiyor ve gönül rahalığıyla bir operasyon geçirmek istiyorsanız burada da aynı titizlik ile davranmanızda fayda var.
İyi bir cerrah seçimi için Saç Ekimi Uzmanı Seçimi konumuza bakabilirsiniz.
Saç restorasyonu, rinoplasti veya yüz germe gibi diğer kalıcı yüz plastik cerrahi prosedürlerinden farklı değildir. Bir rinoplasti gibi prosedür iyi yapılmalıdır çünkü zordur ve sonuçlar kalıcıdır.
Sonuçlar direkt olarak cerrahın becerisine, eğitimine ve tecrübesine ve saç follikülleri ile çalışacak teknisyenlerin kalitesi, deneyimi ve yeteneklerine bağlıdır.

Operasyon Süreci Önemi

Saç restorasyonuna ne olduğuna derinden saygı duyuyorum: Sadece kendim değil, saç dökülmesinden muzdarip olan erkekler ve kadınlara inanılmaz bir sevinç getiren, tam zamanlı cerrahi teknisyenlerden oluşan deneyimli ekibimden oluşan oldukça karmaşık bir cerrahi prosedür. Saç kökleri ve saçlarınız sizin vücudunuzun bir parçası canlı yapılardır. Bir tak kullan bir ürün değildir.
Saç ekimi operasyonlarının tamımı aynı seviyede değildir ve aynı verimlilikle işleyemezler. Bu, dünyadaki her otomobilin hepsinin “4 lastik” sahibi olması koşuluyla tam olarak aynı olduğunu söylemek kadar mantıklı olurdu.
Saç restorasyonunda kişiden kişiye değişen yüzlerce incelik ve nüans bulunur. Bu, hastalarımıza büyük mutluluk getiren bir işlemdir; Güvenini, gençlik duygusunu ve esenlik hissini geri kazanıyor. Bu, basitçe “greft başına” fiyatlandırmaya tabi tutulamayan bir prosedürdür.

Sonuç olarak, hastayı ameliyatın detaylarına dahil ettirmek ve cerrahi olarak taşınacak kök sayısını görüşmek saç sağlığınızı fiziksel durumunuzu test etmek ve cerrahınızın doğru cerrah olduğunu onaylamak için muhakkak ön muayene ye gidiniz.

Saç Ekimi Cerrahınızı fiyata göre değil, eğitimi, tecrübesi ve sizinle olan iletişimine göre tercih edin.

Bir Cevap Yazın