,

Saç Analizi ve Muyenesi

saç ekiminde saç analizinin önemi

Saç Ekimi prosedürüne karar verdiğinizde saç resterasyon uzmanınız tarafından bir saç analizi yapılacaktır. Saç ekimi muayenesi, saç analizi ile bilikte yapılan operasyon öncesi rutin bir işlemdir.

Saç dökülmesine neden olan sebebler incelenecek.

  • Bir travmaya veya darbeye bağlı bir saç kaybı mı var?
  • Genetik alopesi dediğimiz kellikten mi müzdaripsiniz?
  • Bir hastalıktan ötürü mü dökülme yaşıyorsunuz?
  • Yanlış ve yetersiz beslenme, protein ve vitamieksikliğine bağlı bir dökülme mi var?
  • Kullandığınız ilaçlar yüzünden mi bir dökülme yaşadınız veya yaşıyorsunuz.

Saç Analizi Neden Gerekli?


Yukarıda ki aşamalar belirlendikten sonra cerrah saçınızın yapısı, rengi, saç dokusu, saç yoğunluğu, dolgunluğu, saç kaybı olan bölgeri, saç gözeneklerini ve cilt dokusunu, sizin ve saçınızın sağlık durumunu hesaba katarak dökülmeye karşı dirençli saç öbeklerini seçecektir.

Saç ekimi başarasında operasyondan önce geçkleşen saç analizi muayenesinin önemli bir yeri vardır. tastadan toplanan veriler ile tatminkar sonuçlar alabilmek ve saç ekiminin verimliğinin arttırlıması açısından önemli etkenlerden biridir.

Saçın Yapısı


İnsan saçı en hızlı büyüyen tüyümüzdür. Günde ortalama 0,4 mm uzar. Erişkin bir insanda saç eli kalınlığı ortalama 0,03 0,04mm kalınlığındadır. Saç teli keratin denilen bir proteinden oluşmaktadır.
Aynı zamanda tırnakta bulunan bu keratin kopmayave aşınmaya kaşı dirençlidir. Saç telleri epidermis denilen derinin alt kısmında bulunur ve buradaki gözeneklerden dışarı çıkar.

Saç analizleri saç dökülmesindeki nedenleri ortaya çıkarmakta da önem taşımakdır. Dünyada her 3 erkekten biri erkek tipi saç dökülmesi halk arasında kellik olarak bilinen genetik olepesi rahatsızlığından müzadariptir.
Bununla birlikte yukarıda da belirtiğimiz gibi saç dökülmesinin bir çok nedeni olabilir olabilir. Analiz bunun nednlerini incelemek zorundadır. İyi bir saç ekimi prosedürü için bu sebepler gözardı edilmemelidir.

Ayrıca saçın kalitesini ve sağlık durumunu görürsünüz. Bir saç analizinde saçın sağlık durumu kopma kırılma parlaklık, saçı tutan cildin sağlık koşulları ve sorunların nedne kaynaklanabilceğide araştırılmaktadır.

Bir Cevap Yazın