Bu konu 2 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Anonim tarafından 1 yıl 10 ay önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #702

  Anonim

  öncelikle herkese selam. Yardımcı olursanız sevinirim bir konu fena halde kafama takıldı. Saç Ektireli bir aydan fazla oldu. Şu an şu dökülme evresi dedikleri zamandayım. Fakat saç ekilen alanda kabuklanmalar mevcut. Normal bir durummudur sizce?

  #705

  Admin
  Yönetici

  Size bu konu hakkında detaylı bilgi vermeleri gerekirdi ben yardımcı olmaya çalışıcam.

  Öncelikle saç ekimi bir kozmetik operasyondur. Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bazı komplikasyonları vardır. Anca korkmayın. Sizin saç derinizde iyileşen kabuklar dökülmeye başlamış demek ki. Ekilen alanda ufak yaralar küçük küçük kabuklanır. Bunlarda iyileştikçe dökülür.
  Resimde Gösterim. Bu iyileşme için oluşan kabuklar

  Saç Ekimi Sonrası Kabukların Dökülmesi Nasıl Olur?

  Saç ekimini takip eden ilk 24 saatin ardından ilk yıkama yapılır. Ekim alanı taze ve hassas olduğu için ilk yıkama şampuan yerine antiseptik bir madde ile yapılır ve hastaya yıkamanın nasıl yapılacağı açıklanır. Saç ekiminin ertesi gününden itibaren saç ekilen alanda kabuklanmalar görülür. Ortalama on gün içerisinde bu kabuklar yıkamaların sonucunda kendiliğinden dökülür. Kabukların kendiliğinden düşmesini beklemek gerekir. Kesinlikle tırnakla soyulmamalıdır. Yalnızca yıkama esnasında saç diplerine masaj yaparak sürece yardımcı olabilirsiniz. Kabuklar gereken sürede doğal olarak dökülecektir.

  Bu resimde de iyileşen yerlerden dökülen kabukları görebilrisiniz.

  #706

  Anonim

  Çook teşekkürler. Aynı ikinci resimde ki şu an. İçim rahatladı teşekkürler.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.