,

DHI Saç Ekimi Nedir

Doğrudan ve ya direk saç ekimi olarakta bilinir.

Doğrudan veya Dhi Saç ekimi, halihazırda bir çok ülkede kullanılmaya başlanan mevcut olan saç nakli teknolojilerinin en yeni, en gelişmiş ve ne yazık ki en pahalı biçimlerinden biridr. Fut şerit hasadı ve fue yönteminden daha ağrısız bir yöntem olarak bilinmektedir.
DHI hem ağrısız hem de az yara bırakan bir prosedür olarak pazarlanmakta olup, hem erkek hemde kadınlar auygulanabilen bir prosedürdür. Bununla birlikte, bu iddialara rağmen DHI’nin, minimal invaziv (az ameliyat izi kesisi içeren) olmasına rağmen, lokal anestezi altında yapılan cerrahi bir prosedür olduğuna ve başlangıçta küçük bir rahatsızlık derecesi ve yar oluşacağını unutmamak gerekir.

İşlem Nasıl Gerçekleştirlir.


İlk randevunuza alındığınızda cerrahınız sizi dhi saç ekimi için bir aday oalrak değerlendirecek durumunuz tartacaktır. Beklentilerinize ve saçınızın yapsına göre iştişarede, kaç follükelre ihtiyaç duyalacağı, en iyi donör bölgenin neresi olacağı ve kaç seansa ihtiyacınız olduğu belirlenecektir. Genelde saç köklerinin alıancağı donör bölge dökülmeye karşı dirençli daha sık ve daha gür saç barındıran kafa kısmının arkasıdır. Operasyon sırasında donör bölge ve ekim yapıalcak alan lokal anestezi ile uyuşturalacaktır. Toplama kısmı fue yöntemine benzer bir dhi aracı ile yapılmaktadır aynı araç ekim yaparkende kullanılacaktır.
DHI iyi kurulmuş bir teknik olmakla birlikte, yöntemde bireysel ihtiyaçlara dayalı bazı tutarsızlıklar vardır. Kaplanacak alanın büyüklüğüne ve hastanın istenilen kalınlığına bağlı olarak, foliküller 0,85mm bir alandan çıkartılır. Bu çok küçük bir alandır ve İşlemde kesici alet kulalnılmadığı içinoluşacka yaralar çok küçüktür ve hızlıca iyileşir. Ancak toplanan kök sayısı ve kaplanacak alan fazlaysa bir seanstan fazlası gerekmektedir. DHİ tekniğinde şu anda tek seansta 2000 greft alınıyor.

Çeşitli kilinkler prosedürü gerçekleştirirken farklı yötemler izleyebilir. Bazı klinikler prosedürün sadece 3 saat sürdüğünü, bazıları en fazla 7 saatin olduğunu söylüyor. Bu, alanın büyüklüğüne, arzulanan kalınlığa ve doktorun tek tek kökleri nakledip aktarmadığına ya da yamalar halinde çalışıp çalışmadığına bağlı olacaktır.

DHI’nın Avantajları Nelerdir?

Özellikle iyileşme, en az yara, daha hızlı iyileşme süresi ve daha az ağrı gibi DHI’nin bariz avantajlarına ek olarak, DHI’nin folliküllerin fiziksel olarak ele alınmadığı ve büyümelerini etkileyebileceğinden uzun vadede daha etkili olduğu düşünülür; Ve folliküllerin daha doğal bir halde tutulmasını sağlayan foliküllerin çıkarılması ile implante edilmesi arasında çok daha kısa bir süre vardır. Foliküller ne kadar uzun süre kan dolaşımına bağlı değilse ve daha fazla ele alındıkça, yeni bölgede “alıp” büyümek o kadar kolay olmaz. DHI bu nedenle daha doğal bir süreç olarak düşünülür.

İşe Yarıyor mu?

Toplanılan saçlar donör bölgede nasıl davranıyorsa ekim yapılan alanda da aynı şekilde davranacaktır. Aynı saç sadece hızlı bir şekilde başka alana nakledilir. Büyüzden Dhi’ın başarı oranı çok tüksek olarak kabul edilir. Ancak prosedür saç nakli dünyasında hala yeni bir yer tutmasına rağmen kesin rakamlar tartışmaya açıktır. Saç dökülmesi alopeziye yatkın olan hastalarda doğal saçlara benzer bir tarzda yaşla birlikte incelmeye başlayabileceğini belirtmek gerekirse, saç çizgilerinin büyümeye başlamasıyla saç çizgisinin çok doğal görünmesi düşünülür.

Dhi Saç ekimine Kimler Uygun?


Bir dereceye kadar saç dökülmesi veya saç dökülmesi olan erkeklerin çoğu DHI için uygundur. Aancak birisinin uygun bir aday olup olmadığını belirlemenin en iyi yolu bir randevu alıp cerrahla görüşmesidir. Örnegin, aşırı alopesi hastası, alopesi verici saçların erken erimesine neden olarak etkinliğini azaltarak fiziksel olarak prosedürden geçemez. Bu durumda, Minoxidil ve Propecia gibi ilaçlar daha uygun bir tedavi sağlayabilir.
Buna ek olarak, hemofili olan hastalarda DHI uygulanmamalıdır, çünkü vücudun kafa derisine yapılan bu kadar küçük insizyonu iyileştirmesi çok zor olur. 25 yaşın altındaki hastalar, bazı durumlarda erkek ve kadın tipi kellik gibi genetik saç dökülmesinin 20’li yaşların başından ortalarına kadar devam etmesi nedeniyle hariç tutulabilir. Bu, donör saçlarının dökülmesine neden olabilir veya doğal olmayan bir görünüme neden olabilir. Bazı klinikler, saçların DHI olmayı planlamadan önce yerleştiği 20’li yılların sonuna kadar beklemeyi önerir.

 

Riskler ve Komplikasyonlar


İşlem çok az yaraya nedne olduğu için riskler çok düşüktür önemli bir komplikasyonun ortaya çıkma ihtimalide yok denecke akdar azdır. Her yıl, binlerce insan başarılı restorasyona giriyor ve sonuçlardan memnundur. Belirli riskleriniz istişareniz sırasında tartışılacaktır.
Bir cerrahi operasyoın sırasında oluşabilecek genel riskleri aşağıda sıraladık.

  • Anesteziye karşı istenmeyen reaksiyon
  • Hematom veya seroma (cildin altındaki kan veya sıvı birikimi, çıkarmayı gerektirir)
  • Enfeksiyon ve kanama
  • Sansasyon değişiklikleri
  • Yara izi
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Altta yatan yapıların zarar görmesi

Ek prosedürleri gerektirecek olan tatmin edici olmayan sonuçlar….

Saç Ekiminde oluşabilecke riskler ise aşağıdadır:
Saç folikülleri kendiliğinden iltihaplanabilir veya enfekte olabilir.
Bazı hastalar, “şok kaybı” olarak bilinen duruma maruz kalır ve bu da nakledilen saçların bir defada düşmesine neden olur. Bununla birlikte, bu saç dökülmesinin kalıcı olması ve genellikle yerine yeni saçların oluşması pek olası değildir.

Saç Ekimi operasyonundan önce ve sonra kurul onaylı plastik cerrahınızın tavsiyelerine ve talimatlarına uyarak bazı riskleri en aza indirmeye yardımcı olabilirsiniz.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları:


Giyatlar ve maliyetler saç ekimi yapıalcak coğrafi bölgeye, kinikten kliniğe ve doktortordan doktora değişiklik gösterecektir. Saç ekimi fiyatları direk etkileyen, faktörlerden biride saç ekimi yapıalcak alanaın büyüklüğüdür. Bu işlem için bir seanstan fazlasını harcıyorsanız maliyetler artacaktır. Fiyat almak için randevu alınız.

Anca cerrahınızı fiyata göre değil kalitesine göre tercih etmeniz önemlidir.

Şunuda söylemek gerekir Dünya genelinde DHİ saç ekimi diğer tekniklere göre %20 daha pahalıdır.

Bir Cevap Yazın