, ,

12 Adımda Kaş Ekimi

Aynı zamanda kaş nakli adıyla da bilinir.

Prosedür olarak kaş ekimi ve saç ekimi birbirine benzer. Ancak kaş ekiminde greftler kökler ve ekilecek alan çok daha az olmasına rağmen çok daha ince işçilik gerektirmektedir.

 

1 -Kaş Ekimi Nedir?

Kaş nakli estetik ve kozmetik açıdan gerçekleştirmesi zor işlemlerden biridir. İyi bir uzman tarafından yapıldığında etkileyici sonuç verebilir. Operasyonda fue veya fug
teknikleri kullanılabilir. İki tekniktede kökler kısaltılan ense bölgesinin 3 -4 cm yukarısından alınır ve kaş bölgesine dikilir. Fue tekniğinde ucu 1mm den küçük 0,7mm ortalamaya sahip
iğne kanül yardımıyla saçlar toplanır. Bundan sonra köklerin temizlik ve beslenme işlemleri yapılır ve istenilen alana dikilir. Bir kökten 4 kadar tel büyüyebilir.

2- Kaş Dökülmesi


Saç dökülmesinde olduğu kaş dökülmesinin de benzer nedenleri vardır.

Hormanal dökülmeler: Hiper traoid gibi hormanalara bağlı oalrak dökülmeler.
Genetik dökülmeler: Genetiğe ve yaşa bağlı dökülmeler.
Tedavi ve ilaçlar yüzünden yaşaanan dökülmeler.
Saçkıran gibi hastlalıklar sonucu yaşanan dökülmeler
Travmalara bağlı kayıp: Yanma, darbe sonucu oluşan travmalara bağlı dökülmeler.
Psikolojik dökülmeler: Strese bağlı dökülmeler sıranalabilir.

Bunun haricinden, kozmetik v estetik ihtiyaçlar yüzünden kaşlarımızda çok fazla travma biriktirir. Düzenli olarak kaşların alınması ve makyaj malzemesi kullanılması gibi.
Bunlarda zamanla oluşan dökülmelre sebep verecektir.

3- Kaş Ekimi için iyi bir adaymıyım?

Kaşlarmızda yukarıda belirtilen konularda kayıplar yaşanabielcek şekil kaybı incelme gibi durumlar oluşabilir. Bunlar oluştuğunda yüzünüzü ve ifadeniz etkilyebilir.
Saç ekimi teknikleri son 10 yıldan bu yana hızla gelişip ilerdi. Artık kaş ekimi yaptırmak mümkün hale geldi ve iyi uygulandığında çok iyi sonuçlar verebilir hale geldi. Kaş bölgenizde aşırı dökülmeye veya incelme seyrelme yaşadığınızda kaş ekimini düşünebilirsiniz.

4- Neden Kaş Ekimi Var?


Kaş yapısın düzgün göstermek ve görnümü düzeltmek adına bir çok kozmetik işlem mevcut. Bunlar makyaj ve dövme şeklinde sıralanabilir. Ancak hepsinin bir çok dezavantajı vardır.
Bunlardan en büyüğü kuşkusuz soruna doğal çözüm getirememesidir. Bir kaş nakli kişinin dönür bölgeden alınan kendi saç kökleriyle yapılır ve kişinin arzuladığı şeye olabildiğince yakın görünmesini sağlar.
Prosedürün avantajlarından biriside bir cerrahi müdahelye göre neredeyse ağrısız olmasıdır. İiyşleşme kısa süre 2 gün içinde normal faliyetlerinize dönebilir ve bir haftada tamamen iyileşme gerçekleşir
Büt kaşlarının bir ksımının ya da tamamının restore edilmesine göre ufak değişiklikler gösterebilir.

Hasta isterse daha sonra ikinici bir operasyon geçirebilir.

5- Kaş Ekiminde Cerrahın Önemi:

Yüz ifademizin en belirgin unsuru kaşlarımızdır. Jest ve mimiklerimizi, gözlerimizi öne çıkaran önemli estetik yapılardır. Dökülme ve bozulmalar ifademizi etkileyebilir. Bu kişiyi psikolojik oalrak etkiler.
Kaş ekiminin estetik açıdan en zorlu operasyonlardan biri olduğundan bahsetmiştik. Cerrahınızı ücrete göre değilde tecrübesine, güvenirliliğine göre seçin.

Doğal ve istenilen görünüm elde etmek için cerrahın ekim sırasında köklerin yönünü iyi ayarlaması bu konuda ince çalışması ve iyi bir tecrübeye sahip olması önemlidir.

6- Cerrah Seçimi:

Kaş Ekimi Önce Sonra
Kaş Ekimi Önce Sonra
  • Eğitim ve Sertifikaları
  • Kaş ekimi ile ilgili tecrübeleri
  • Sizinle olan iletişim ve ilgilisi

Bölgenizde size uygun bir yer belirledikten sonra ilk danışma ve muayne için randevu alınız

7- İlk danışma:


İlk görüşmenizi olabildiğince etkili ve faydalı yapmanız önemlidir. Cerrahınıza kafanızda ki soru işaretlerinden kurtulmak adına beklentilerinizi ve şikayetlerinizi detaylı oalrak anlatın ve aklınızda ki tüm soruları sorun.
Sizin işinizi kolaylaştırmak adına bir kaç soru şıkkı geliştirdik. Cerrahınız sizi kaş ekimi için bir aday olarak değerlendirecek sizin için neler yapabileceğini netleştirecektir.

Prosedürünüz hakkında en bilinçli ve akıllı bir karar verin.
İşleminiz için doğru cerrahınız olduğunu onaylayın.
İlk danışmanızı olabildiğince ödüllendirici yapın.
Seçeneklerinizi, potansiyel sonuçlarınızı ve risklerinizi anlayın.

Operasyon süreci hakkında detaylı bilgi alın: Operasyon öncesi neye ihtiyacınız iyileşme süreci ve olası komplikasyonlar hakkında detaylı bilgi alın.
Tahmin edilebilir sonuçlar: Sonuçların nasıl oalcağını görmek için digital ortamda yapılan önce ve sonrası için fotoğraf isteyin. Sizin gibi sorunları olan kişilerin resimlerine bakın.
İstenilen sonucun alınamaması durumunda ne yapıalcağını netleştirin.
Anestezi türü hakkında bilgi alın: Kaş ekiminde lokal anestezi uygulanmaktadır.
Unutmamak gerekirki kaş ekimi bir cerrahi operasyondur: Operasyonun ne kadar süreceği ve süreç hakkında bilgi alın.

8- Ayrıntılı Operasyon Bilgisi


Bir kaş nakli operasyonu ile ilgili iyi olan şeylerden bire, proesüdür ve operasyonunun hızlı sonuçlanması. Tam bir kaş nakli bir yara izinin kapatılması ve ya belirli bir bölgeye uygulanancak ekim işlmine bağlı olarak 50 ile 600 arası saç kökü enakil eidlebilir.
İlk adım kaşlarınızını yapsının doğal ve istenilen biçimde gözükmesi için doktorunuzla birlikte yapılacak tasarım aşamasıdır. Çoğu hastaya lokal anestezi uygulanır ve rahatsızlık vermez.

Donör kökler genedle başın arka kısmından toplanır. Toplama işlemi için fug veya fue yöntemi kullanılır. Ne şekilde toplanacağı saçınızın tarzı, etnik kökeniniz, hedefleriniz ve endişelerinize bağlı olarak doktor tarafından belirlenir.
Bazen kökler hedeflenen kalınlıkta olması için başın başka bölgelerinden alınabilir. Greftler alındıktan sonra uzman bir ekip tarafından mikroskop altında hazırlanır. Doktor ekim yapıalcak alanları belirledikten sora köklerin büyme yönünü, açısını ve yoğunluğu belirleyecek şekilde ekim yapar.

Operasyon süresi ekilecek alanaın büyüklüğüne bağlı olarak 1 ile 3 arasında saat sürebilir. Operasyon sonuna doğru köklerin çoğu ekildikten sonra. Doktor hastanın şekil ve yoğunluktan memnun kaldığını onayladıktan sonra operasyonu tamamlayacaktır.
Hastalar daha sonra taburcu edielcektir.

9- İyilşme süresi.


Operasyondan sonra 1 ila 2 gün içinde normal hayatanıza geri dönebilirsiniz. Tamamen iyileşme 1 hafta kadar sürebilir. Köklerin uzaması 3-4 haftayı bulabilir. porosedürden sonra ekilen saç bölgelerinde iyileşmeye bağlı olarak dökülen kabuklar görülebilir.
5 gün boyunca bir miktar kızarıklık, hem kaşlarda hem göz altınlarında şişkinlik olması normal karşılanan bir durumdur. Dökülmeler saç ekiminde olduğu gibi yaşaancaktır. Ancak köklerden tekrar saç telleri
uzayacaktır. Burada doğal bir görnümü olması çok önemlidir. Cerrahınızın tecrübesini ve yeteneğini sergileyeceği yer aslında bu kısımdır. İyleşme ve bakım süreci için cerrahınızın size verdiği talimalatlara harfiyen uymanız önemlidir. Şişmeler için soğuk kompress tedavisi önerebilir.

10- Dökülen Saç kökleri:


Nakledilen saçlar yaklaşık 2-3 hafta içinde düşecek dökülecketir. Ancak bu köklerden kıllar 3 ila 4 ay sonra tekrar uzamaya başlayacaktır. Gelecek 6 ayda kaşlarınız istenilen yoğunluğa kavulmuş olacaktır.
Donör kıllar en yaygın olarak kafa derisinden gelirler, genellikle 10 ila 14 günde bir düzeltme gerektirirler ve bazen biraz bakım yapmak da gereklidir.

11- Komplikasyonlar:


Her cerrahi operasyonda bunda da bazı komplikasyon riskleri vardır. Ancak kaş ekimi küçük bir operasyon olduğu için b riskler son derece düşüktür. Olası durumlar için cerrahınızdan ayrıntılı bilgi alınız.
Şişme ve kanama gibi durumlarda ne yapılacağını ayrıntılı iyileşme süreci için hangi krem ve ilaçları kullancağınızın bilgisini alınız.

 

12- Kaş Ekimi Fiyatları ve Maliyet:


Operasyon maliyetleri bölgeden bölgeye, cerrahtan cerraha farklılık gösterebilir. Ekim yapıalcka alan ekilecek kök sayısıda maliyetibirebir etkiler.
Operasyon ücretlerinin karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Hastanelerden veya Cerrahlardan fiyat teklifi alabilir ya da internetten araştırma yapabilirsiniz.
Ancak cerrahınızı kaliteye, eğitime ve tecrübeye göre seçin maliyete göre değil.

2 Cyorum

Cevapla
  1. Kaşımın belirli bir bölgesinde travma sonra kayıp var. Kaşımda fazla olmadığı için sanırım bu yer için saçımdan kök alınacak. Bu alınan köklerden çıakcak saç teli, renk olsun kalınlık veya hacim olsun kaşımla orantılı uyumlu gözükür mü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir