, , ,

12 Adımda Kaş Ekimi

Aynı zamanda kaş nakli adıyla da bilinir.

Prosedür olarak kaş ekimi ve saç ekimi birbirine benzer. Ancak kaş ekiminde greftler kökler ve ekilecek alan çok daha az olmasına rağmen çok daha ince işçilik gerektirmektedir.

 

Kaş Ekimi Nedir?

Kaşlarımız mimiklerimiz ile duygularımızı göstermemizi sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Ayrıca kaşlarımız yüzümüzün öne çıkan en önemli estetik yapılarından biridir. Kaş ekimi bu yüzden estetik açıdan gerçekleştirmesi zorlu operasyonlardan biridir oldukça ince işçilik gerektirmektedir. Ancak iyi, yetenekli ve tecrübeli bir uzman tarafından yapıldığında etkileyici sonuç verebilir.

Kaş nakli kısaca saçlarımızdan edinilen köklerin kaş gölgesine dikilme işlemidir. Kökler genelde başın arka tarafından dökülmeye karşı dirençli olan donör bölgelerden alınır.

Ancak kaş köklerinin yapısı, saç köklerinden farklıdır. Bu yüzden doğal görünüm sağlanması için doğru hacme en yakın foliküllerin toplanması gerekir. Bundan sonra estetik kaygılara göre cerrah köklerin büyüme açılarını ve yoğunluklarını hesaplayarak ince bir işçilik ile saç köklerinizi kaşlarınızın bulunduğu alana diker.

Erkeklerde Kaş ekimi yaptırabilir mi?

Kaş ekimini genelde kadınlar tercih etmektedir. Çünkü düzenli yapılan kozmetik işlemler (kaş alma şekillendirme, boyama gibi) zamanla kaşların dökülmesine neden olur. Ancak belirli sebeplerden ötürü kaşlarını veya kaş şekillerini kaybetmiş yada kaş şekilleri bozulmuş erkekler kaş ekimini tercih ediyorlar. Burada erkeklerin ve kadınların kaş yapıları ve estetik kaygısı farklı olduğu için cerrahınızın bu konuda tecrübeli olduğuna dikkat etmeniz ve sonrasında nasıl gözükeceğinizi görmek için dijital ortamda yapılmış fotoğraflar isteyebilirsiniz.

Kaş Dökülmesi

Kaş Dökülmesi
Kaş Dökülmesi Nedenleri

Saç dökülmesinde olduğu kaş dökülmesinin de benzer nedenleri vardır.

  • Hormanal dökülmeler: Hiper traoid gibi hormanalara bağlı olarak dökülmeler.
  • Genetik dökülmeler: Genetiğe ve yaşa bağlı dökülmeler.
  • Tedavi ve ilaçlar yüzünden yaşaanan dökülmeler.
  • Saçkıran gibi hastlalıklar sonucu yaşanan dökülmeler
  • Travmalara bağlı kayıp: Yanma, darbe sonucu oluşan travmalara bağlı dökülmeler.
  • Psikolojik dökülmeler: Strese bağlı dökülmeler sıranalabilir.

 

 

Bunun haricinden, kozmetik ve estetik ihtiyaçlar yüzünden kaşlarımızda çok fazla travma biriktirir. Düzenli olarak kaşların alınması ve makyaj malzemesi kullanılması gibi.
Bunlarda zamanla oluşan dökülmelre sebep verecektir.

3- Kaş Ekimi için iyi bir aday mıyım?

Yukarıda da belirtiğimizi gibi bazı durumlardan kaşlarımızın eksile bilir yapısı bozulabilir incelebilir. Bu gibi durumlarda yeterli donör köke sahipseniz kaş ekimi yaptırabilirsiniz. Son 10 yıldan beri Saç ekimi tekniklerindeki düzenli ve hızlı gelişme ile kaş ekimi yaptırmayı mümkün hale getirdi. Ve iyi uygulandığında göz alıcı sonuçlar verebiliyor. Kaş bölgenizdeki şekil kayıplarına doğal bir çözüm arıyorsanız iyi bir adaysınız demektir.

4- Neden Kaş Ekimi Var?


Kaş yapısını düzgün göstermek ve görünümü düzeltmek adına bir çok kozmetik işlem olmasına rağmen niye kaş ekimi gibi bir cerrahi operasyon var?
Evet kaş şeklini istediğinizi gibi göstermek adına makyaj kalıcı dövme gibi kozmetik seçenekler bulunmakta ancak hiç biri doğal bir görünüm kazandırmıyor. Bir kaş nakli operasyonu kişinin kendi saç köklerinden alınarak yapılır ve arzuladığı şeye olabildiğince yakın görünmesini sağlar.
mevcut. Bunlar makyaj ve dövme şeklinde sıralanabilir. Ancak hepsinin bir çok dezavantajı vardır.

Prosedürün avantajlarından biriside bir cerrahi müdahaleye göre neredeyse ağrısız olmasıdır. İyileşme kısa süre 2 gün içinde normal faliyetlerinize dönebilir ve bir haftada tamamen iyileşme gerçekleşir.

Kaşlarınızın bir kısmının yada tamamının restore edilmesine göre ufak değişiklikler gösterebilir.

Kişi talep ederse ileride başka operasyonlar gerçekleştirebilir.

5- Kaş Ekiminde Cerrahın Önemi:

ifademizin en önemli yapılarından biri de muhakkak kaşlarımızdır. Mimik, jestlerimizi gösterirken kullandığımız, ifademizi belirleyen ve gözlerimiz ön plana çıkaran bölgemizdir.D ökülme ve bozulmalar ifademizi etkileyebilir. Bu kişiyi psikolojik olarak etkileyebilir.

Kaş ekiminin estetik açıdan en zorlu operasyonlardan biri olduğundan bahsetmiştik. Cerrahınızı ücrete göre değilde tecrübesine, güvenirliliğine göre seçin.

Doğal ve istenilen görünüm elde etmek için cerrahın ekim sırasında köklerin yönünü iyi ayarlaması bu konuda ince çalışması ve iyi bir tecrübeye sahip olması önemlidir.

6- Cerrah Seçimi:

  • Eğitim ve Sertifikaları
  • Kaş ekimi ile ilgili tecrübeleri
  • Sizinle olan iletişim ve ilgilisi

Bölgenizde size uygun bir yer belirledikten sonra ilk danışma ve muayene için randevu alınız

7- İlk danışma:


İlk görüşmenizi olabildiğince etkili ve faydalı yapmanız önemlidir. Cerrahınıza kafanızda ki soru işaretlerinden kurtulmak adına beklentilerinizi ve şikayetlerinizi detaylı oalrak anlatın ve aklınızda ki tüm soruları sorun.
Sizin işinizi kolaylaştırmak adına bir kaç soru şıkkı geliştirdik. Cerrahınız sizi kaş ekimi için bir aday olarak değerlendirecek sizin için neler yapabileceğini netleştirecektir.

Prosedürünüz hakkında en bilinçli ve akıllı bir karar verin.
İşleminiz için doğru cerrahınız olduğunu onaylayın.
İlk danışmanızı olabildiğince ödüllendirici yapın.
Seçeneklerinizi, potansiyel sonuçlarınızı ve risklerinizi anlayın.

Operasyon süreci hakkında detaylı bilgi alın: Operasyon öncesi neye ihtiyacınız iyileşme süreci ve olası komplikasyonlar hakkında detaylı bilgi alın.
Tahmin edilebilir sonuçlar: Sonuçların nasıl oalcağını görmek için digital ortamda yapılan önce ve sonrası için fotoğraf isteyin. Sizin gibi sorunları olan kişilerin resimlerine bakın.
İstenilen sonucun alınamaması durumunda ne yapıalcağını netleştirin.
Anestezi türü hakkında bilgi alın: Kaş ekiminde lokal anestezi uygulanmaktadır.
Unutmamak gerekirki kaş ekimi bir cerrahi operasyondur: Operasyonun ne kadar süreceği ve süreç hakkında bilgi alın.

8- Ayrıntılı Operasyon Bilgisi


Bir kaş nakli operasyonu ile ilgili iyi olan şeylerden bire, proesüdür ve operasyonunun hızlı sonuçlanması. Tam bir kaş nakli bir yara izinin kapatılması ve ya belirli bir bölgeye uygulanancak ekim işlmine bağlı olarak 50 ile 600 arası saç kökü enakil eidlebilir.
İlk adım kaşlarınızını yapsının doğal ve istenilen biçimde gözükmesi için doktorunuzla birlikte yapılacak tasarım aşamasıdır. Çoğu hastaya lokal anestezi uygulanır ve rahatsızlık vermez.

Donör kökler genedle başın arka kısmından toplanır. Toplama işlemi için fug veya fue yöntemi kullanılır. Ne şekilde toplanacağı saçınızın tarzı, etnik kökeniniz, hedefleriniz ve endişelerinize bağlı olarak doktor tarafından belirlenir.
Bazen kökler hedeflenen kalınlıkta olması için başın başka bölgelerinden alınabilir. Greftler alındıktan sonra uzman bir ekip tarafından mikroskop altında hazırlanır. Doktor ekim yapıalcak alanları belirledikten sora köklerin büyme yönünü, açısını ve yoğunluğu belirleyecek şekilde ekim yapar.

Operasyon süresi ekilecek alanaın büyüklüğüne bağlı olarak 1 ile 3 arasında saat sürebilir. Operasyon sonuna doğru köklerin çoğu ekildikten sonra. Doktor hastanın şekil ve yoğunluktan memnun kaldığını onayladıktan sonra operasyonu tamamlayacaktır.
Hastalar daha sonra taburcu edielcektir.

9- İyilşme süresi.


Operasyondan sonra 1 ila 2 gün içinde normal hayatanıza geri dönebilirsiniz. Tamamen iyileşme 1 hafta kadar sürebilir. Köklerin uzaması 3-4 haftayı bulabilir. porosedürden sonra ekilen saç bölgelerinde iyileşmeye bağlı olarak dökülen kabuklar görülebilir.
5 gün boyunca bir miktar kızarıklık, hem kaşlarda hem göz altınlarında şişkinlik olması normal karşılanan bir durumdur. Dökülmeler saç ekiminde olduğu gibi yaşaancaktır. Ancak köklerden tekrar saç telleri uzayacaktır.

Burada doğal bir görünümü olması çok önemlidir. Cerrahınızın tecrübesini ve yeteneğini sergileyeceği yer aslında bu kısımdır. İyileşme ve bakım süreci için cerrahınızın size verdiği talimatlara harfiyen uymanız önemlidir. Şişmeler için soğuk kompres tedavisi önerebilir.

10- Dökülen Saç kökleri:


Nakledilen saçlar yaklaşık 2-3 hafta içinde düşecek dökülecketir. Ancak bu köklerden kıllar 3 ila 4 ay sonra tekrar uzamaya başlayacaktır. Gelecek 6 ayda kaşlarınız istenilen yoğunluğa kavulmuş olacaktır.
Donör kıllar en yaygın olarak kafa derisinden gelirler, genellikle 10 ila 14 günde bir düzeltme gerektirirler ve bazen biraz bakım yapmak da gereklidir.

11- Komplikasyonlar:


Her cerrahi operasyonda bunda da bazı komplikasyon riskleri vardır. Ancak kaş ekimi küçük bir operasyon olduğu için b riskler son derece düşüktür. Olası durumlar için cerrahınızdan ayrıntılı bilgi alınız.
Şişme ve kanama gibi durumlarda ne yapılacağını ayrıntılı iyileşme süreci için hangi krem ve ilaçları kullancağınızın bilgisini alınız.

 

12- Kaş Ekimi Fiyatları ve Maliyet:


Operasyon maliyetleri bölgeden bölgeye, cerrahtan cerraha farklılık gösterebilir. Ekim yapıalcka alan ekilecek kök sayısıda maliyetibirebir etkiler.
Operasyon ücretlerinin karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Hastanelerden veya Cerrahlardan fiyat teklifi alabilir ya da internetten araştırma yapabilirsiniz.
Ancak cerrahınızı kaliteye, eğitime ve tecrübeye göre seçin maliyete göre değil.

Bir Cevap Yazın